Savjetovanja sa zainteresiranom javnošću

Svi zainteresirani građani mogu na jednostavan način doći do informacije koja su savjetovanja u tijeku i uključiti se u njih

Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata neizostavni je dio suvremenog, demokratskog procesa upravljanja javnim politikama, ali i jedan od ključnih koraka u jačanju otvorenosti, odgovornosti i djelotvornosti rada državnih tijela.

Glavna svrha savjetovanja i uključivanja svih sudionika jest prikupljanje informacija o njihovim interesima, stavovima, prijedlozima i interesima  u vezi s određenom javnom politikom.

Time se podiže razina razumijevanja i prihvaćanja ciljeva politike, ali i uočavaju neuočene slabosti i negativni učinci javne politike koje treba na vrijeme otkloniti. Vlada se savjetuje sa zainteresiranom javnošću kako bi pri razvoju politika osigurala svoju informiranost o širokom spektru iskustava, različitih pristupa te uzima u obzir utjecaj prijedloga na različite sektore društva. Za predstavnike zainteresirane javnosti, savjetovanje predstavlja priliku da svojim znanjem, iskustvom i stručnošću utječu na javne politike u ime skupina i interesa koje zastupaju.


e-Savjetovanja

Središnji portal „e-Savjetovanja“ omogućuje jednostavan pristup svim otvorenim savjetovanjima na jednom mjestu, lakše komentiranje odredbi nacrta propisa te općenito pridonosi kvalitetnijoj suradnji s građanima i svim zainteresiranim društvenim skupina u procesu oblikovanja javnih politika.

Više o Portalu "e-Savjetovanja" možete saznati na sljedećoj poveznici

e-Savjetovanja.

 
TIJELO DRŽAVNE UPRAVE / JAVNO TIJELO KOORDINATOR/ICA ZA SAVJETOVANJE KONTAKT
MINISTARSTVO VANJSKIH I EUROPSKIH POSLOVA
Sandra Belošić
Mario Šincek
 
sandra.belosic@mvep.hr
mario.sincek@mvep.hr
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA Vera Lučić 01 6122 445
vlucic4@mup.hr     
MINISTARSTVO OBRANE Dražen Palaić 01 4568 029
drazen.palaic@morh.hr
MINISTARSTVO FINANCIJA Sanja Bach
Vesna Krsnik

sanja.bach@mfin.hr
 vesna.krsnik@porezna-uprava.hr
01 2386 956
MINISTARSTVO PRAVOSUĐA Zrinka Oreb 01 3714 522
zrinka.oreb@pravosudje.hr
MINISTARSTVO UPRAVE Suzana Grizelj 01 2357 563
sgrizelj@uprava.hr
MINISTARSTVO GRADITELJSTVA I PROSTORNOG UREĐENJA Daliborka Nović daliborka.novic@mgipu.hr
MINISTARSTVO RADA I MIROVINSKOGA SUSTAVA Ivana Matošin 01 3696 454
ivana.matosin@mrms.hr
MINISTARSTVO ZA DEMOGRAFIJU, OBITELJ MLADE I SOCIJALNU POLITIKU Jasminka Brstilo Jasminka.Brstilo@mdomsp.hr
MINISTARSTVO KULTURE Nives Milinković 01 4866 255
nives.milinkovic@min-kulture.hr   
MINISTARSTVO TURIZMA Bosiljko Domazet Bosiljko.Domazet@mint.hr
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE
Jasminka Kelemen Klarić 
Tomislav Krnjak
 
01 6106 615
jasminka.klaric@mps.hr 
01 6109 952
tomislav.krnjak@mps.hr
MINISTARSTVO ZNANOSTI I OBRAZOVANJA Alen Čuljak 01 4594 363
Alen.Culjak@mzo.hr
MINISTARSTVO ZAŠTITE OKOLIŠA I ENERGETIKE Nives Tomljenović 01 3717-255
nives.tomljenovic@mzoip.hr
MINISTARSTVO MORA, PROMETA I INFRASTRUKTURE Goran Škec 01 3784 537
goran.skec@mmpi.hr
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA PODUZETNIŠTVA I OBRTA Ivana Penić 01 6106 583
ivana.penic@mingo.hr
MINISTARSTVO REGIONALNOG RAZVOJA I FONDOVA EUROPSKE UNIJE Damir Tomasović 01 4569 181
damir.tomasovic@mrrfeu.hr
MINISTARSTVO HRVATSKIH BRANITELJA Biljana Orlić 01 2308 935
biljana.orlic@branitelji.hr
MINISTARSTVO ZDRAVSTVA Krsitina Sekačić 01 4559 256
Kristina.Sekacic@miz.hr
MINISTARSTVO DRŽAVNE IMOVINE Marija Antolin 01 6448 862
marija.antolin@midim.hr
SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA ŠPORT Ana Ban 01 4594 296
ana.ban@sdus.hr
SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA RAZVOJ DIGITALNOG DRUŠTVA Renata Pekorari 01 4855 827
pekorari@digured.hr
SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA SREDIŠNJU JAVNU NABAVU Saša Čaldarević sasa.caldarevic@sredisnjanabava.hr
SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA OBNOVU I STAMBENO ZBRINJAVANJE Zvonimira Antolin Patačko 01 6172564
zvonimira.antolin-patacko@sduosz.hr
SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA HRVATE IZVAN REPUBLIKE HRVATSKE Danijel Štula 01 6444 691
dstula@hrvatiizvanrh.hr  
DRŽAVNA GEODETSKA UPRAVA Ivana Medarić
 
Svjetlana Prusec Milnović
01 6165 486
ivana.medaric@dgu.hr
 
01 6165489
svjetlana.prusec.milnovic@dgu.hr
DRŽAVNI HIDROMETEOROLOŠKI ZAVOD Sanja Nikolić 01 4565 733
sanja.nikolic@cirus.dhz.hr
DRŽAVNI ZAVOD ZA INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO Jasmina Kljajić Vidović 01 6106 400
jasmina.kljajic@dziv.hr
DRŽAVNI ZAVOD ZA MJERITELJSTVO Slavica Skračić 01 5630 021
slavica.skracic@dzm.hr
DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU Andrea Galić – Nagyszombaty GalicA@dzs.hr
DRŽAVNI ZAVOD ZA RADIOLOŠKU I NUKLEARNU SIGURNOST Nevenka Novosel

Renata Zubac
01 4881 789
nevenka.novosel@dzrns.hr
 
01 4881 777
renata.zubac@dzrns.hr
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE Senada Džafović 01 3650 035
senada.dzafovic@duzs.hr
POVJERENIK ZA INFORMIRANJE Ina Volmut 01 4609 041
ina.volmut@pristupinfo.hr
URED ZA UDRUGE VLADE RH Vesna Lendić Kasalo 01 4599 810
vesna.lendickasalo@udruge.vlada.hr
URED ZA ZAKONODAVSTVO VLADE RH Mihaela Bošnir Mihaela.Bosnir@vlada.hr
URED ZA LJUDSKA PRAVA I PRAVA NACIONALNIH MANJINA VLADE RH Krešimir Margaletić 01 6303 761
kresimir.margaletic@uljppnm.vlada.hr
URED ZA RAVNOPRAVNOST SPOLOVA VLADE RH Maja Sporiš 01 6303 761
maja.sporis@urs.vlada.hr
URED ZA RAZMINIRANJE VLADE RH Nives Barilić 01 6303 991
nives.barilic@mine.vlada.hr
URED ZA SUZBIJANJE ZLOUPRABE DROGA VLADE RH Josipa Lovorka Andreić 01 4878 123
josipa.lovorka.andreic@uredzadroge.hr
HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA Ksenija Veseli 01 6173 263
ksenija.veseli@hanfa.hr    
HRVATSKA NARODNA BANKA Dejana Rebernik dejana.rebernik@hnb.hr
 

Dodatne informacije:

Zakon o pravu na pristup informacijama

Kodeks savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata
 


Povezane e-usluge:

e-Savjetovanja